یادگیری برنامه نویسی مسیری به سمت بینهایت

تاحالا شده در یک صبح سرد زمستانی وقتی که ماشین خودرا استارت می‌زنید به این فکر کنید که چه اتفاقی در پشت پرده‌ی روشن شدن ماشین می‌افتد یا اینکه وقتی ماشینتان خراب می‌شود اولین کاری که مکانیک انجام میدهد این است که قطعه‌ای به نام کامپیوتر ماشین را به به دستگاه دیاگ وصل میکند تا مشکل آن را بفهمد.

یاد خاطره ای افتادم زمانی من درکارگاه تعمیر ماشین کار میکردم ماشین‌هایی که در محوطه گاراژ بودن را بابرداشتن کامپیوتر ماشین‌ها عملاً غیر قابل استفاده میکردند که هم دزد نتواند کاری کند هم اینکه همان قطعه ی اتومبیل فوق‌العاده گران بود و با برداشتن آن با یک تیر دو نشان میزدند.

در نزدیکی محل زندگی ما فواره آبی وجود دارد که بعضی از روزها هنگام غروب به تماشای دیدن فواره های آب می‌روم و رقص آب را تماشا میکنم و از یک غروب زیبا لذت میبرم؛ قبل از اینکه با دنیای کامپیوتر ها آشنا بشوم هیچ‌وقت از تأثیر کامپیوتر ها بر زندگیمان خبر نداشتم ام اما بعد از آن فهمیدم که همه آن‌ها از وابسته به دنیای کامپیوتر ها هستند منظور از کامپیوتر پی سی که معمولاً در خانه دارید نیست بلکه انرا شامل می‌شود منظور هر شیٰ ای که توان محاسبات داشته باشد.

همان فواره آب اتومبیل ها تابلوی برق سر در فروشگاه ها ماشین لباسشویی یا یخچال و … همه و همه وابسته به کامپیوتر ها هستند امروزه کامپیوتر به سبب آسان کردن کارها و راحتی تبادل و پردازش اطلاعات در تمامی علوم وارد شده است. از کشاورزی گرفته تا سخت ترین عمل های جراحی بدون کامپیوتر امکان پذیر نیست..امروزه کمترین کسی را میبینید که از گوشی موبایل تبلت و کامپیوتر استفاده نکند.

بله ما دردنیایی زندگی میکنیم که همه چیز وابسته به کامپیوتر هاست. چیزی که من را هیجان‌زده میکند این است که تکنولوژی که این همه تأثیر بر زندگی ما گذاشته ما چگونه میتوانیم بر روی تکنولوژی تأثیر بزاریم. خوب به اصل مطلب رسیدیم. کامپیوتر ها از دو بخش ساخته شده‌اند قسمت سخت‌افزار و قسمت نرم‌افزار که در آینده به این دو قسمت به طور مفصل در پست های جدا گانه میپردازیم.

ما این وبسایت را راه انداختیم تا بتوانی دانش برنامه نویسی که همان دستور دادن به کامپیوتر ها هستند را آموزش بدهیم. اگر به هر دلیلی نتوانستید به دانشگاه وارد شوید یا اینکه شغلی دارید که هیچ آینده‌ای در آن نمیبینید و میخواهید در آینده به در آمد بالایی دست پیدا کنید و بتوانی تا سنین پیری هم کار کنید ما برنامه نویسی را به شما پیشنهاد میکنیم.

بسیاری از افراد دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات بر این باورند که سال ۲۰۲۰ فقط ۱٫۴ میلیون فرصت شغلی در آمریکا وجود خواهد داشت. در سال ۲۰۱۸ برنامه نویسان جزو پردرآمدترین شغلهای جهان بودند پس لازم است هر فردی تا حد نیاز هم که باشد دانش برنامه نویسی و صحبت به زبان کامپیوتر را بیاموزد.

برنامه نویسی کمک می کند تا شما بتوانید فکر کنید و ایده های خود را پیاده سازی کنید. برنامه نویسی و کدنویسی ذهن شما را برای حل مسائل و تجزیه و تحلیل آماده می کند و این حتی در زندگی روزمره شما هم نیز کاربرد خواهد داشت و شما همیشه برای هر مشکلی راه حلی خواهید یافت و این یعنی زندگی به سمت بینهایت. اکثر افراد ثروتمند دنیا از مهارت برنامه نویسی برخوردارند از قبیل بیل گیتس، مارک زاکربرگ، لری پیج، جف بزوس و …

در عصر حاضر که کامپیوتر و تکنولوژی با سرعت زیاد در حال گسترش است ، دانستن تکنولوژی حتی به میزان اندک (به طور مثال استفاده‌ی کاربردی از تلفن‌های هوشمند و برنامه‌ها) سبب تغییر نگرش انسان به این دنیا می‌شود.

وقتی که شما علم کد‌نویسی را فرا می‌گیرید، دید جدیدی به دنیا پیدا خواهید کرد. وقتی شما می دانید که چه کارهای بزرگی با برنامه نویسی میتوان انجام داد، آنگاه درک بهتری از تکنولوژی که سراسر زندگی شما را فرا گرفته خواهید داشت.

و در پایان برنامه نویسی بسیار ساده و جذاب است. برای یادگیری شما لازم نیست نابغه باشید. تنها دو عنصر لازم برای شروع یادگیری “علاقه و پشتکار” است که خوشبختانه با یادگیری میتوانی هم علاقه و هم پشتکار را درون خود بوجود بیاورید.

همین الان بیایید یک برنامه بنویسید اگر از طریق مرورگر گوگل کروم در دسکتاپ هستید راست کلیک کنید و گزینه inspect element را بزنید و تب console را کلیک کنید و بنویسید

console.log(“I’m Gonna Become a developer and earn a lot of money ”)

به همین سادگی شما اولین دستور خود را به کامپیوتر دادید که متن بالا میگوید من یک دولوپر میشم و پول زیادی بدست میاورم.

خوب به انتهای این پست رسیدیم یادتون باشه روی تایپتون و انگلیسی شروع به کار کنید که راه زیادی مونده تا تبدیل شدن به یک دولوپر اما جایزه خوبی هم در آخر کار منتظر ماست!

2 Replies to “یادگیری برنامه نویسی مسیری به سمت بینهایت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *