ایا توسعه دهنده وب شدن انتخاب خوبی برای ۲۰۱۹ خواهد بود؟

توسعه‌دهنده وب شدن آسان نیست. اما این کار بستگی داره به اینکه درباره چه نوع توسعه‌دهنده وب شدن داریم صحبت میکنیم. Front End , Back End و Full-stack web developers سه نوع مختلف از وب دولوپر ها هستند.

فرانت اند دولوپرها تمام انرژی شان صرف جنبه بصری وب میکنند. آخرین چیزی که کاربران در وبسایت میبینند. آن‌ها ساختار وب را میسازند پس به آن‌ها Web Designer گفته نمیشود.

بکند دولوپرها مسئول چیزی هستند که کاربران نمیتوانند ببینند, سرور ها و اینکه وبسایت ها چگونه داده‌ها را پردازش میکنند.

اما در آخر فول استک وب دولوپرها, بنا بر اسم این دسته از وب دولوپرها, این افراد باید توانایی و تخصص کامل داشته باشند تا بتوانند یک وبسایت کامل را خودشان مهیا کنند.

در کل فرانت اند دولوپر ها با زبان‌های مختلفی کار میکنند که میتوان HTML CSS و Javascript را نام برد این سه زبان از جمله معروف ترین ها در زمینه فرانت اند هستند. بک اند دولوپر ها راه های بیشتری در پیش دارند که میتوان به Python, PHP, Nodejs, Ruby, Java و … اشاره کرد.

بر طبق وبسایت Reddit وب دولوپر بودن در سال ۲۰۱۹ یکی از امن ترین انتخاب ها برای داشتن در آمد ثابت است, به دلیل اینکه شغل‌های زیادی در رابطه با این گزینه وجود دارد کافی است به وبسایت jobinja سر بزنید و برای مثال زبان PHP که مختص وب هست را سرچ کنید و با کلی از درخواست ها در رابطه با استخدام PHP دولوپر رو برو می‌شوید بر طبق بعضی از منابع تنها در آمریکا در سال ۲۰۲۵ یک میلیون شغل خالی در رابطه با software engineering و شغل‌های مرتبط با computer science باقی میماند.

خب, اگر شغلی می‌خواهید که راحت بتوانید آن را در خانه‌تان انجام بدهید و چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و اینترنت باشد و مطمئن باشید که سختی های آن را در رابطه با پیدا کردن مشتری و کنار آمدن با ان میتوانید تحمل کنید, وب دولوپر شدن میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

وب دولوپر شدن نیازمند یادگیری روزانه و همگام شدن با تکنولوژی های جدیدی که هر روز به بازار ارزه میشوند.

بعد از تحقیقات در فروم های اینترنتی و وبسایت ها مخصوصاً Reddit توانستم به خود اموز های بسیاری در این رابطه برسم برای مثال Odin project و freecodecamp یکی از بهترین راه‌ها برای تازه کار هاست.

البته میتوانید کورس های codecademy را نیز دنبال کنید, امروزه کارفرمایان توجه خیلی زیادی به توانایی شما و میزان دانش شما دارند تا اینکه به‌ مدرک تحصیلی شما داشته باشند. برا مثال به تصویر زیر از jobinja نگاه کنید:

دوباره میگویم وب دولوپر شدن کار آسانی نیست باید هر روز سخت تلاش کنید و به طور منظم تمرکزتان را روی یادگیری بگذارید. به دلیل اینک در ابتدا سرعت یادگیری بسیار کند و بسیار خسته‌کننده است و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که پیشرفت اندک و ناچیزی در رابطه با زمانی که صرف یادگیری کرده‌اید داشته این و این باعث دلسردی و تسلیم شدن خیلی‌ها می‌شود, نگران نباشید این چیز است که برای همه رخ میدهد, میتوانم به شما بگویم که تحمل کنید و به یادگیری ادامه بدهید که روزی به خواسته خود خواهید رسید

2 Replies to “ایا توسعه دهنده وب شدن انتخاب خوبی برای ۲۰۱۹ خواهد بود؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *